AS YÖNTEM Profesyonel Apartman ve Site Yöneticiliği

Apsiyon

Yöneticiler için kolay yönetim, sakinler için rahat yaşam!

GİRİŞ YAP
As Yöntem © 2022

Hakkımızda

Nüfusu hızla artan toplumlarda, birey ve ailelerin başlıca ihtiyaçlarından biri de konut edinmektir. Geçmiş zamanda insanlar, maddi nedenlerden dolayı müstakil ev, konak gibi yan yana düzendeki konutlarda yaşamlarını devam ettirirken, zamanla maddi seviyelerinin artması, köyden şehre göç ve kültürel değişim gibi sebeplerle yaşam şekilleri de değişmeye başlamıştır.

Tek katlı binalardan, önce dubleks, tripleks adı verilen binalara geçilmiş özellikle büyük kentlerde apartmanlar, gökdelenler bunların yerini almıştır. Bu süreçte, yıllarca müstakil binalarda sorumluluk duygusu ile yaşamış olan kişiler, toplu yaşam alanlarına taşınırken, geçmişten gelen alışkanlıklarını da beraberinde taşımaktadırlar.

Bina, apartman ve site yönetimleri, tecrübe gerektiren bir iş olduğundan son dönemlerde maliklerin “ yöneticiliğinden ” profesyonel şirketlerin ” yönetimine ” doğru değişim göstermeye başlamıştır.Apartman ve sitelerde kendisi de kat maliki olan yönetici, aidat ödemeleri ve uyulması gereken kurallar gibi konularda oluşabilecek sorunlar karşısında zorluk çekebilmektedir. Komşusuna karşı özellikle aidat borcundan dolayı hukuki işlem başlatamamaktadır ve kimse yönetici olmak istememesine rağmen mecburen yönetici olmuştur.

Profesyonel yönetim sistemi, kat malikleri ve kiracılara karşı eşit, şeffaf ve tarafsız yönetim sistemi benimseyebilmek için Kat Mülkiyeti Kanununu esas alınarak hizmet sağlamaktadır. Ayrıca Mali konuların takibi, bilgi ve uzmanlık gerektirmektedir. Son olarak profesyonel yönetim şirketi, bünyesinde faaliyet gösteren hukuksal danışmanları ile problemleri süraatle çözüme ulaştırmak adına zamandan ve paradan tasarruf sağlamaktadır. 2010 senesinde Ali Sekizler tarafından kurulan AS YÖNTEM firması, toplu yaşam alanlarının rasyonel yönetimi, kaynakların etkin kullanımı, gayrimenkul satış, kiralama ve temizlik hizmeti gibi uzmanlık gerektiren konularda hizmet vermek üzere Eskişehir’de faaliyete geçmiştir.

Günümüzün gittikçe kalabalıklaşan toplumlarında başlı başına bir sorun haline gelen apartman ve site yöneticiliği kavramına farklı bir anlayış getirmeyi hedefleyen AS YÖNTEM olarak amacımız, toplu yaşam alanlarının, kat sakinleri arasındaki sorunları en aza indirgeyerek profesyonel olarak yönetilmesini sağlamak, ortak yaşam alanını ilgilendiren konularda komşuluk ilişkilerinin sağlıklı bir şekilde sürdürülebilmesi için site yönetimi tarafsızlık ilkesine uygun hizmet vermektedir.

Firmamız, hukuksal problemlerin çözümü için avukatımız, vergi ve mali problemlerin çözümü ve düzenlenmesi için mali müşavirimiz, yaşam alanlarının yeniden yapılandırılması için firmamız ve bahçe & peyzaj anlaşmalı firmalar, elektrik arızaları ,su tesisat arızaları gibi profesyonel bir yaklaşım ile yaşam alanlarının objektif ve profesyonel yönetimi prensibi ile hareket etmektedir. Apartman, site, rezidance, iş merkezi ve plaza yönetiminde amacımız fark yaratmak olup, dürüst, güvenilir ve şeffaf yönetim ile ulaşılabilir bilgi sağlamak, bir vekil gibi sorumlu olduğumuz gayrimenkullerde; can güvenliği, iş güvenliği başta olmak üzere teklif, nakit, insan ilişkileri ve güven yönetiminde sorumluluklarımızı tam olarak yerine getirmek ana hedeflerimizdendir.

Tüm dünyada siyaset ve ticaret mecralarında yazılı ve görsel reklamlarda sunulan slogan içeriği, iş prensibi, tecrübe, referans ve benzeri vaadlerin her zaman yerine getirilemediğini bildiğimiz için, güveninizi kazanmak veya güveninizi kazanana kadar değil, tam zamanlı ve sürekli bir şekilde, sözleşmemiz bitiminde dahi bizimle çalışmak isteyecek ve sözleşmelerinizi uzun vadelerde firmamız ile çalışmak için yenileyeceksiniz. Vaadini verebilecek kadar öz güveni olan, hiç bir mali sıkıntısı ya da borcu bulunmayan firmamızın çatısı altında yönetim ve insani ilişkilerimizi pekiştirerek sistematik olarak yönetiminizi bizimle birlikte uzun yıllar boyunca devam ettireceksiniz.

Uzun yıllar birlikte çalışmak dileği ile….